Program cezhraničnej spolupráce Program cezhraničnej spolupráce Informace, inovace, vzdělávaní = rozvoj podnikání

Techo expanduje v Číně, rostlo i v Polsku a Rusku

26. July 2017

Tuzemská jednička ve výrobě kancelářského nábytku a interiérů rozšiřuje export díky spolupráci s významnými globálními hráči. V současnosti se vývoz na celkových tržbách společnosti podílí téměř ze tří čtvrtin.

Společnost Techo založili v roce 1991 Jiří Kejval se svým společníkem Martinem Kulíkem jako čerství absolventi Vysokého učení technického a pustili se do návrhů a výroby interiérového osvětlení. Ještě v témže roce odstartovala jejich spolupráce s globálním nábytkářským řetězcem Ikea. Nejdříve do řetězce dodávali stolní lampy a poté pro Ikeu navrhli velmi úspěšnou řadu kancelářských doplňků z tahokovu, které se prodávaly po celém světě.

V reakci na rozdělení tehdejšího Československa založili v roce 1993 svoji první zahraniční pobočku na Slovensku. V roce 1994 se firma přestěhovala kvůli malé kapacitě původního zázemí do nových prostor bývalého Dřevozpracujícího podniku Praha. Tam navázali na tradici výroby nábytku v areálu v pražské Hostivaři, jehož historie sahá až do padesátých let minulého století.

„Bylo to logické vyústění, kdy jsme z výroby kancelářských doplňků přešli na poskytování komplexních dodávek kancelářských interiérů,“ říká Petr Hampl, obchodní ředitel a člen představenstva společnosti Techo.

Celý článek naleznete ZDE>>>

Zdroj: Businessinfo.cz